zhM xukA M Asu Wq Nɧ M u xp xukL mSl MUi W, exx ElM xuah uMx xpu W xM | CxM sL Wq xqr-xqr mU uuk aiukr M Arel MUi W |

Zs-MS

uɱsr q lrqi m x xoW 5:30 x 6 oe mi:Msl zUUM urrq MrMsm xmɳ Wi W AU zq M 5 x 6 oe iM M xqr Zs-MS M sL lkUi Mr ar W | uɱsr M mirM Nɧ M Mq x Mq cU  Zs  q mUai oll mU uzw krl Sr ei W |

ACHIEVEMENT IN SPORTS & GAMES FOR THE YEAR 2016-17

BALL GAMES

SL.NO. GAME NAME  CLASS Participation Level 
1 HANDBALL RAKSHITH V R 10 Regional
2 HANDBALL SUCHETH M J 10 Regional
3 HANDBALL CHARITH K 8 Regional
4 HANDBALL SUDEEP V 10 Regional
5 HANDBALL CHIRAG H K 8 Regional
6 HANDBALL SANATH R N 8 Regional
7 HANDBALL PRADHAN N NANDA 8 Regional
8 HANDBALL JANANI   10 B Regional
9 HANDBALL ANANYA S  7 Regional
10 HANDBALL DISHA 9 Regional
11 HANDBALL SHRAVYA PRAMOD  8 B Regional
12 HANDBALL SINCHANA S 9 Regional
13 HANDBALL DAYANA M M 8 B Regional
14 HANDBALL VARSHITHA 8 B Regional
15 HANDBALL VRIDDHI H RAI  8 A Regional
16 VOLLEYBALL DIVYASHREE R S  10 A Regional
17 VOLLEYBALL POORVI SHETTY 9 Regional
18 VOLLEYBALL CHAITANYA K J  8 B Regional
19 VOLLEYBALL VINUTHA  7 A Regional
20 VOLLEYBALL THANVI  8 A Regional
21 VOLLEYBALL NISCHITHA M S  8 A Regional
22 VOLLEYBALL YOJITHA  8 B Regional
23 VOLLEY BALL PANKAJ 8 Regional
24 VOLLEY BALL JAGADISH 8 Regional
25 HOCKEY SATHVIK K P 10 Regional
26 HOCKEY CHINMAYA KRISHNA 10 Regional
27 HOCKEY ADARSH K 10 Regional
28 HOCKEY ABHILASH J B 10 Regional
29 HOCKEY ANISH M S 10 Regional
30 HOCKEY PRERAN L SHETTY 10 Regional
31 HOCKEY ANSHUL KUMAR 10 Regional
32 HOCKEY LIKHIN H L 10 Regional
33 HOCKEY ABHINAV H K 9 Regional
34 HOCKEY MAHESH K 10 Regional
35 HOCKEY DEEPAN K N 10 Regional
36 BADMINTON A HEMANTH UDUPA 8 Regional
37 BADMINTON SANMATHI 9 Regional

GAMES

SL.NO. GAME NAME  CLASS Participation Level
1 TABLE TENNIS PRANEETH RAM P  10 B Regional
2 TABLE TENNIS AKASH  8 B Regional
3 TABLE TENNIS KARTHIK  8 B Regional
4 TABLE TENNIS TEJASWINI  10 B Regional
5 TABLE TENNIS SWATHI R SHETTY 9 Regional
6 TABLE TENNIS DEEPASHREE S 9 Regional
7 TABLE TENNIS NITHYA B  8 A Regional
8 TABLE TENNIS SHRIDEVI K  8 B Regional
9 KABADDI SWASTHIKA P N 9 Regional
10 KABADDI NISCHITHA D P ALVA 9 Regional
11 KABADDI VINUTHA G C  8 A Regional
12 KABADDI AISHWARYA B K  8 A Regional
13 KABADDI JANITH  7 B Regional
14 YOGA JNANESH 9 Regional
15 YOGA KISHORE  7 B Regional
16 YOGA SHREYAS  8 B Regional
17 YOGA LIKITH J RAO  7 B Regional
18 YOGA SHANVITHA A G 9 Regional
19 YOGA RAMYASHREE K  6 B Regional
20 YOGA LAVANYA K  8 A Regional
21 CHESS RADHIKA D  8 B Regional
22 CHESS SUHRITH  7 B Regional
23 CHESS ABHILASH D  7 A Regional

ATHLETICS

SL.NO. EVENT NAME  CLASS Participation Level
1 ATHLETIC REYAN  X A Regional
2 ATHLETIC DEVIKA RANI X A Regional
3 ATHLETIC BINDUSHREE VIII A Regional